FEN LABORATUVARI


Okulumuzda fen derslerinde ve araştırmalarında yoğun olarak kullanılan laboratuar vardır. Burada yer alan zengin donanımlarla öğrencilerimizin öğrenme hızların arttırılarak bilim dünyasını daha iyi kavramaları sağlanacaktır.

Laboratuvar ve sosyal etkinlik kulüplerinde yapılan çalışma ve projelerle ‘’TÜBİTAK’’ yarışmalarında okulumuzun temsili sağlanmaktadır.

 

SANAT ATÖLYELERİ


‘’Her bireyin keşfedilmeyi bekleyen bir yeteneği vardır’’ön kabulüyle Bilgi Okulları’nda,sanatla yaşamı birleştirmek için gerekli tüm mekanları ,araç-gereçleri ve nitelikli eğitmenleri bir araya getiren kültür-sanat-beceri kompleksi oluşturulmuştur.

Öğrencilerin saklı yeteneklerini keşfedebilmeleri için görsel sanatlar atölyesi bulunduğu Bilgi okulları’nda öğrencilerin,görme ve şekillendirme yeteneklerini geliştirerek,yaratıcılık ve heyecan gibi her türlü duyguyu pratiğe dönüştürmelerine yardımcı olan çalışmalar yapılmaktadır.

Atölyelerde sanatı sanat tarihinden yola çıkarak günümüz kültürüyle birleştiren öğrencilerimiz,dünyaya daha estetik bir pencereden bakıyor,çağdaş yaşama katılma fırsatını yakalayarak sosyal yaşamda etkin biçimde var oluyorlar.

 

KÜTÜPHANE


Kitap sevgisi ve okuma alışkanlığı kazandıran okul.Öğrencilerin kitap okudukları ve ders çalıştıkları konforlu okuma salonlarına sahip olan bilgi okulları Kütüphanesi’nde geleneksel kütüphane anlayışını korumakla birlikte bilgiye hızlı erişimi sağlayan yayınlar öğrencilerin kullanımına sunulmuştur.

 

GÖSTERİ MERKEZİ-CEP SİNEMASI


Dünya ve ülkemiz sinemasında örneklerinin sunulduğu matinelerin yanı sıra öğrenci ve velilere yönelik kültür-sanat,düşünce insanlarının da katıldığı çeşitli organizasyonlar yapılmaktadır.Öğrenci etkinliklerinin ortaya çıkardığı eserlerin sunulduğu sergilerde de çalışmalar ziyaretçilere sunulmaktadır.

Öğrencilerimiz sosyal,kültürel ve sanatsal alanlarda kendilerini gerçekleştirme ve en önemlisi ifade edebilme imkanını bularak yarınlara her yönden daha donanımlı bireyler olarak hazırlanıyorlar.

 

ÇALIŞMA SALONU


Okulumuzda 128 kişilik çalışma salonumuz mevcuttur.

 

AÇIK VE KAPALI SPOR ALANLARI


Nitelikli spor eğitiminin yanı sıra spor kültürü ve birikiminin de verildiği Bilgi Okulları’nda; spor eğitimi için uygun alanlar oluşturarak, uygun ekipman ile birlikte alanlarında uzman eğitimcilere yer verilmiştir.

Öğrencilerimiz kaliteli, konforlu, çok seçenekli spor eğitimi ve nitelikli sportif etkinliklerle, spor alışkanlığı kazanıyor, yoğun akademik programla dengeli spor yapma imkânı bularak, sağlıklı yaşam ve sağlıklı düşünme bütünlüğü kuruyorlar.

 

YEMEKHANE

 

ZEKA OYUNLARI VE SATRANÇ SALONU


Çalışmalarımız devam etmektedir.