YABANCI DİL EĞİTİMİ

 
 

YABANCI DİL


Yabancı dil derslerinin,yabancı dil öğretmenlerimizin yanı sıra uzman yabancı öğretmenlerle sürdürülmektedir. Öğrencilerimizin telaffuzlarının daha düzgün olması kusursuz bir İngilizce konuşmaları için önemlidir.

Dersler,Oxford ve Pearson yayınları ile, ’listening’ (dinleme), ’writing’ (yazma), ’speaking’ (konuşma) ve ’reading’ (okuma) eksenli işlenmektedir,

Ayrıca öğrenciler,yaz okulu olarak Amerika ve İngiltere başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine giderek öğrendiklerini günlük hayatta uygulama fırsatı yakalayacaktır.

 

BİLİNGUAL (ÇİFT DİLLİ) ANAOKULU


‘’Anaokuluna ayrı bir özen’’,temel ilkesiyle hareket eden Bilgi Okulları Anaokulu’nda yürütülen İngilizce ağırlıklı bilimsel anaokulu programı uygulanmaktadır

. Her sınıfta 1 anaokulu öğretmeni,1 İngilizce öğretmeni ile Çift Dili Anaokulu Eğitimi’nin verildiği bilgi okulları’nda İngilizce, çocukların eğitimlerinin ve yaşantılarının bir parçası haline gelmektedir.

Beceri ve değer eğitimine dayanan öğrenci merkezli, etkinlik odaklı, tematik ve oyun temelli eğitim ortamı ve anlayışının yer aldığı Bilgi Okulları Anaokulu’nda eğlenerek, yaparak ve yaşayarak öğrenme ve öğrendiklerini yaşantılarıyla örtüştürme deneyimi sağlayan yapılandırmacı model, farklı ve yaratıcı düşünme programıyla bilişsel,dinsel, sosyal-duygusal ve psikomotor alanında desteklenerek ilköğretime hazırlık yapılıyor.

İngilizce öğretiminde çift dilli (Bilingual) sistem sayesinde öğrencilerimizin etkili bir anaokulu eğitimiyle zeka gelişimleri hızlanıyor, söz varlıkları kayda değer ölçüde zenginleşiyor, okul olgunluğu kazanıyor, en önemlisi sonraki yıllarda okul başarıları ve yaşam becerileri artıyor.

 

YURT DIŞI GEZİLERİ


Bilgi Okulları’nda amaç; tam donanımlı, değerlerine bağlı bir dünya insanı yetiştirmektir. Bu amaçla dünyayı tanıyıp anlamak için yurt dışı gezileri önemlidir. Öğrencilerimiz rehber öğretmenleri eşliğinde yurt dışı gezilerine katılarak dünyayı tanıma fırsatı bulacaktır.